W pierwszą niedzielę października (2.X) na radomskim torze offroadowym po raz trzeci podziwialiśmy zmagania twardzieli, którzy stoczyli zaciętą walkę o tytuł MotoIronMan 2016. Ponownie bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Lonka, zawodnik Człuchowskiego Auto Moto Klubu POLTAREX. Łukasz na torze nie miał sobie równych. Wygrał najbardziej wymagającą kategorię EXTREME MAX, pokonując motocyklem 15 okrążeń toru offroadowego, 25 km rowerem MTB oraz biegiem dystans 7.5 km.

Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno Jakub Haftek z Myślenickiego Klubu Motorowego i Łukasz Adamczyk. Zwycięzcą kategorii EXTREME został Patryk Wiśniewski z Cross Team Stare Babice a za nim uplasowali się Marcin Tynowski z Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego i Wojtek „Diabel” Koniuszewski - weteran polskiej sceny kolarstwa grawitacyjnego, były członek kadry narodowej w dyscyplinach takich jak downhill, 4cross i bmx racing, kilkukrotny Mistrz Polski w Zjeździe. Słowa uznania należą się zawodnikom kategorii MASTER 60+. Panowie pokazali prawdziwą klasę, kondycja i wola walki godna MotoIronMana. Zwycięzcą tej kategorii został Emil Cunderlik ze Słowacji, były wielokrotny mistrz Czechosłowacji, Drużynowy Mistrz Świata Enduro. Kolejne miejsca zajęli Czesław Obłoczyński i Bogusław Janicki. Jako czwarty zameldował się Tadeusz Czerwiński jadący oryginalnym motocyklem Husqvarna model 1978. Nowością w tym roku była kategoria EXTREME FAMILY, rodzinna sztafeta dostarczyła mnóstwa emocji i radości. Najwyższe miejsce na podium w tej kategorii zdobyła rodzina Tynowskich w składzie: Marcin  Tynowski, Renata Wójcik-Tynowska i Bryan Tynowski, zaraz za nimi uplasował się skład: Ryszard Augustyn, Adam Augustyn i najmłodszy spośród twardzieli - Julian Jaroszek, trzecie miejsce to: Oktawia, Sylwia i Rafał Tomaszewscy.


Zwycięzcami pozostałych kategorii zostali:

EXTREME JUNIOR 125:
I miejsce Szymon Wójcik (RTM Radom)
II miejsce Remigiusz Rutka (Automobilklub Gorzowski),
III miejsce Michał Borkowski (RTM Radom)
EXREME JUNIOR 85:
I miejsce Eryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
II miejsce Patryk Turek (Myślenicki Klub Motorowy)
III miejsce Oliwier Polaczek (OKSM Endurorana)
EXTREME MASTER:
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Michał Romaniec (KKM Wena)
III miejsce Wojcieh Filipowicz
EXTREME MASTER 50+ :
I miejsce Dariusz Kowalczyk
II miejsce Artur Borowski (Cross Team Stare Babice)
III miejsce Andy Plewa (Kanada)

Pogoda dopisała, zespół muzyczny JMS BAND gorąco zagrzewał do walki zawodników, aby Ci dali z siebie wszystko, kibice dopingowali z całych sił, emocje sięgały zenitu. Oczywiście organizacja takich zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie nasi sponsorzy, przyjaciele i darczyńcy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na MotoIronMan Radom 2017!

Wyniki MotoIronMan 2016

(inf. prasowa. Radomskie Towarzystwo Motocyklowe, fot. x-cross)

Wrześniowy weekend (17-18.09.2016) na długo zapadnie w pamięci kartingowej rodziny serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Dwie ostatnie - XI i XII runda pucharu zgrały się z otwarciem, najnowszego toru wyścigowego w Polsce - Słomczyn.

Podczas ceremonii oddania obiektu do użytku, obecni byli znamienici goście między innymi prezes PZM - Andrzej Witkowski, a następnie swoje umiejętności prezentowali między innymi Mistrz Świata - Karol Basz, oraz Hieronim Kochański. Były to tylko jedne z wielu emocji jakich doświadczyli widzowie, albowiem już w niedzielę poznaliśmy tegorocznych zwycięzców biletów na tegoroczny Finał Światowy w Sarno.

Piątek i sobota upłynęły pod znakiem pięknej pogody. W niedzielę nastąpiło ochłodzenie, lecz przedstawiciele firm Liberia, oraz Fresh zadbali, by dobra atmosfera trwała jak najdłużej. Jako pierwsi, do rywalizacji przystąpili kierowcy SENIOR MAXA. Od początku zawodów walka o prowadzenie toczy się pomiędzy Gregułą i Welezinskim. Greguła rozgrywa na swoją korzyść półfinał, z kolei w finale szybszy okazuje się Welezinski. Na mecie obu startów 3 meldował się Dziocha, lecz w wyniku nałożonej na niego kary +10s. w finale jego miejsce zajmuje Tkocz. Niedziela to bezsprzeczna dominacja Greguły, który wygrywa oba biegi, a w finale wypracowuje 11s. przewagę. Tuż za nim zjawiają się Dziocha i Tkocz.

W JUNIOR MAXIE, 4 zwycięstwami podsumował weekend Aleksejevas. W sobotę jego pozycji starał się zagrozić Pyłka i Kaprzyk. W półfinale szybszy jest Pyłka, z kolei na koniec dnia Kaprzyk. Z dobrej strony pokazał się również Janicki - debiutujący w klasie juniorskiej Rotaxa. W niedzielę o pozycję vice-lidera walczyli Kaprzyk i Wiśnicki. W pierwszym wyścigu pojedynek wygrywa Kaprzyk, a w drugim Wiśnicki.

W MICRO MAXIE prym w sobotę wiedli Piekutowski i Matejczyk, którzy na mecie meldowali się zajmując dwie pierwsze pozycje. Ścisłą czołówkę klasy uzupełniali Szerszeń i Maślakiewicz. W niedzielę ponownie najszybszy jest Piekutowski. Tuż za nim, jako vice-lider kończy oba biegi Szerszeń. Na 3 miejscu w półfinale melduje się Pomorski, a w finale Havrylets.

Sporych emocji, dostarczała jak zawsze łączona stawka DD2. Półfinał XI rundy wygrywa Bielecki, lecz w finale traci prowadzenie na rzecz Białacha. W półfinale, 2 zjawia się Bartoszuk, oczko przed Jurmanowiczem - który zamyka również finałową trójkę. W klasyfikacji MASTERSÓW sobotnie zmagania najwyżej ukończyli: Solich, Biriuk, Wilczyński. W niedzielnym półfinale, Białach nadal utrzymuje swoje dobre tempo i wygrywa przed Bieleckim i Bartoszukiem. W finale dwie pierwsze lokaty zajmują jednak Bielecki i Bartoszuk, a po serii pojedynków z Jurmanowiczem, 3 rezultat notuje Białach. Najszybszymi MASTERSAMI dnia ponownie zostali Biriuk, Wilczyński i Solich.

Jako ostatni na tor wyjeżdżali kierowcy MINI MAXA. Trzy z czterech weekendowych wyścigów rozgrywa na swoją korzyść Jabłoński. Niestety w niedzielnym finale odpada z rywalizacji po udziale w incydencie. Półfinał XI rundy tuż za liderem kończą Kolasa i Janczewski, lecz w finale ich miejsca zajmują Pyłka i Kuc. Kuc i Pyłka nie zwalniają również tempa w niedzielę i pierwszy wyścig kończą także w ścisłej czołówce. Tym razem jednak szybszy okazuje się Kuc. W finale walka koło w koło o pozycję lidera toczyła się pomiędzy kilkoma kierowcami. Ostatecznie najszybszy okazuje się Kolasa, a za nim ostatnią szachownicę sezonu mijają Janczewski i Kuc.

Warto wspomnieć, że na torze mogliśmy zobaczyć również uczestników jazd pokazowych: klasy MICRO MAX i HOBBY 125, którzy zaliczali wyjazd za wyjazdem. Poniżej prezentujemy Wam tegoroczne czołówki poszczególnych kategorii:

MICRO MAX:
1. Bartłomiej Piekutowski,
2. Filip Matejczyk,
3. Karol Pasiewicz

MINI MAX:
1. Marcel Kuc,
2. Oliwier Pyłka,
3. Szymon Jabłoński

JUNIOR MAX:
1. Mateusz Pyłka,
2. Piotr Wiśnicki,
3. Silvester Aleksejevas

SENIOR MAX:
1. Wiktor Welezinski,
2. Dawid Dziocha,
3. Kuba Greguła

DD2 MAX:
1. Łukasz Bartoszuk,
2. Karol Jurmanowicz,
3. Michał Białach

DD2 MASTERS:
1. Sławomir Murański,
2. Kirill Biriuk,
3. Yurii Protasov

Na najważniejszej imprezie sezonu, GRAND FINALS 2016 w Sarno zobaczymy:

- Bartłomieja Piekutowskiego,
- Filipa Matejczyka,
- Marcela Kuca,
- Mateusza Pyłkę,
- Wiktora Welezinskiego,
- Karola Jurmanowicza,
- Łukasza Bartoszuka,
- Kacpra Bieleckiego
- Sławomira Murańskiego.

 Wyniki XI Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

 Wyniki XII Rundy Pucharu Rotax MAX Challenge Poland

(inf. prasowa http://rotax-kart.pl/ fot. https://www.facebook.com/Media4U)

Dwie ostatnie rundy Rok Cup Poland 2016 rozegrano 2-4 września 2016 na torze WallraV Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Dla triumfatorów tegorocznego sezonu jest to także przepuskta na październikowy Rok Cup International Final, który odbędzie się we włoskim Lonato.

Podobnie jak w poprzednich rundach Rok Cup Poland triumfatorzy kwalifikacji w każdej z kategorii zostali nagrodzeni kompletem opon ufundowanym przez KIA MOTORS POLSKA, organizatora wyścigowej serii KIA LOTOS RACE. Oprócz tego, każdy ze zwycięzców czasówki losował nazwisko zawodnika ze swojej kategorii, który otrzymywał nagrodę dodatkową, także ufundowaną przez KIA.

W kategorii dla najmłodszych zawodników - Baby Rok, oba wyścigi pierwszego dnia wygrał lider klasyfikacji Julian Śmiechowski (A. Wielkopolski). W pierwszym z nich (półfinałowym), błysnął talentem tegoroczny debiutant Adam Mądry (A. Polski), który dotarł do mety na drugiej pozycji. W podsumowaniu dnia  zawodnik zespołu Supersonic Racing zajął wysokie 5. miejsce, natomiast na podium obok Śmiechowskiego stanęli Mateusz Pasiuk (A. Zielonogórski Duet) i Dawid Marcinowski (A. Leszczyński). Podczas ostatniej, 14. rundy sezonu w półfinale triumfował Marcinowski, ale w finałowym wyścigu przysłowiową kropkę nad „i” postawił Śmiechowski. Na trzecim stopniu podium tej rundy stanął Jan Przyrowski (A. Leszczyński), a w końcowej punktacji Śmiechowski (727 pkt.) wyprzedził Przyrowskiego (648) i jego kolegę z Automobilklubu Leszczyńskiego Piotra Czaję (529).

Także i tym razem rywalizacja w Mini Roku przebiegała pod znakiem zaciętych pojedynków Marcela Kuca (TTSK K-Team Tarnów) i Jakuba Szablewskiego (A. Leszczyński), którym starał się dotrzymać kroku Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club). W takiej też kolejności zakończyła się 13. runda, natomiast nazajutrz dwa zwycięstwa odniósł Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski). Drugi był Kuc, trzeci Mateusz Lenart (TMSM Sparta Wrocław), czwarty Protasiewicz, a piąty Szablewski. W klasyfikacji sezonu zwyciężył Kuc (819 pkt.) przed Szablewskim (734) i Pasiewiczem (527).

Ozdobą kartingowego weekendu w Starym Kisielinie były niewątpliwie arcyciekawe pojedynki w klasie Junior Rok. Wyjątkowe emocje zapowiadał już pierwszy wyścig, podczas którego na pierwszym zakręcie doszło do karambolu pięciu zawodników. Z rywalizacji odpadli m.in. Szymon Urbaniak (A. Wschodni w Lublinie) i lider punktacji Gustas Grinbergas, co dla Litwina okazało się stratą nie do odrobienia. W 13. rundzie triumfował Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet), który wyprzedził Filipa Zagórskiego i Franciszka Palmirskiego (obaj A. Wielkopolski). Następnego dnia, po zaciętej walce z Zagórskim, wyścig półfinałowy wygrał Janicki. Piąte miejsce zajął odrabiający straty Grinbergas, który w finałowym pojedynku jeszcze usiłował bronić prymatu w końcowej klasyfikacji, ale na mecie ostatniego wyścigu sezonu przegrał o pół metra (!) z Janickim. Wyścig i całą rundę wygrał Marcin Zając (Wallrav Racing Club), a druga lokata wystarczyła Adrianowi Janickiemu (704 pkt.) do triumfu w Pucharze Roka w tej kategorii. Drugie miejsce w punktacji zajął Gustas Grinbergas (690), a trzecie Marcin Zając (607).

Bez niespodzianek zakończyła się za to rywalizacja w klasie Rok 15. Igor Lejko (Wallrav Racing Club) podczas 13. rundy wyprzedził Daniela Zająca (Wallrav Racing Club) i Marcela Prokscha-Koppena (Niemcy), a na podium 14. rundy obok zawodnika AMO Racing Team stanęli Jakub Dobroszczyk (A. Leszczyński) i ponownie Prokscha-Koppen . W końcowej klasyfikacji bezdyskusyjnie pierwszą lokatę zajął Igor Lejko (885 pkt.), na drugiej pozycji sklasyfikowano Daniela Zająca (557), a na trzeciej Marcela Prokscha-Koppena (519).

W kategorii Rok 25 pierwszego dnia triumfował Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet) przed Marcelem Prokscha-Koppenem i Arielem Piotrowskim (A. Kujawsko-Pomorski). Nazajutrz najlepszy okazał się Jakub Dobroszczyk, który wyprzedził Marcinkiewicza i Piotrowskiego. W podsumowaniu sezonu najwięcej punktów zebrał Daniel Zając (747), drugie miejsce zajął Marcel Prokscha-Koppen (701), natomiast na  trzecim sklasyfikowano Adriana Marcinkiewicza (651).

Wyniki XIII Rundy Pucharu Rok Cup Poland

Wyniki XIV Rundy Pucharu Rok Cup Poland

(inf. prasowa Zespół Prasowy Rok Cup Poland 2016, fot. https://www.facebook.com/Media4U)